FELICITĂRI  ECHIPEI  UPB  PENTRU REZULTATELE REMARCABILE OBȚINUTE  LA CAMPIONATUL NAȚIONAL UNIVERSITAR DE ȘAH

FELICITĂRI ECHIPEI UPB PENTRU REZULTATELE REMARCABILE OBȚINUTE LA CAMPIONATUL NAȚIONAL UNIVERSITAR DE ȘAH

Universitatea Politehnica București a fost reprezentată în perioada 2–3 aprilie 2022, la Campionatului Național Universitar de Șah ce s-a desfășurat în cadrul Universității de Vest din Timișoara unde a obținut –Locul III.

Echipa reprezentativa, coordonată de lect. univ. dr. Popescu Ofelia, a fost alcatuita din:

Nr. crt.Nume şi PrenumeFacultatea / UniversitateaForma de învăţământ
1.NĂSTASE ROBERT PAULIMSTMASTER
2.STANCIU BRIANAFAIMALICENȚĂ
3.UNGUREANU CONSTANTIN GABRIELMECANICĂ ȘI MECATRONICĂLICENȚĂ
4.VENEȚEANU MIHAIMECANICĂ ȘI MECATRONICĂLICENȚĂ
5.IUSTIN SILVIUENERGETICĂLICENȚĂ
6.POPA ADELIN COSTINACSLICENȚĂ
7.POPA CĂTĂLINAACSLICENȚĂ

La secțiunea INDIVIDUAL studenții au căștigat doua medalii de argint și bronz la categoria sah rapid și blitz.

LOCUL II – VENEȚIANU MIHAI – MEDALIE ARGINT-  ȘAH RAPID – ( 521B MECANICĂ ȘI MECATRONICĂ )

LOCUL III – POPA ADELIN – MEDALIE BRONZ -BLITZ – NELEGITIMAȚI–(311AC AUTOMATICĂ ȘI CALCULATOARE)