Rezultatele Campionatului Național Universitar de Baschet 3X3

Rezultatele Campionatului Național Universitar de Baschet 3X3 organizat de fssu în colaborare cu Universitatea Politehnica din București, prin Departamentul de Educație Fizică și Dport – Kinetoterapie, Sport Arena și FRB. În urma meciurilor disputate, clasamentul final a fost următorul:

MASCULIN

Locul I – Universitatea din Pitești

Locul II- A.S.E. BUCUREȘTI

LOCUL III- UNIVERSITATEA „ DUNĂREA DE JOS” DIN GALAȚI

FEMININ

Locul I – Universitatea din Pitești

Locul II- A.S.E. BUCUREȘTI

LOCUL III- U.N.E.F.S. BUCUREȘTI

FELICITĂRI TUTUROR PARTICIPANȚILOR!

Mulțumim pe această cale domnului Prof. Ing. Dr.TUDOR PRISECARIU -ministru secretar de stat pentru cercetare în Ministerul Cercetării , Înovării și Digitalizării, președintele Biroului Executiv al Senatului U:P:B:precum și domnului CONSTANTIN CĂLIMAN, director adj. și dlui MARIUS ULĂREANU (consilier ) în cadrul FSSU pentru timpul acordat participăriiși sprijinirii acestui eveniment și premierii câștigătorilor!