![International Student Christmas Tournament 2023 Dubrovnik, Croatia International Student Christmas Tournament 2023 Dubrovnik, Croatia](https://sport.upb.ro/wp-content/uploads/2023/07/Imagine-WhatsApp-2023-07-03-la-11.05.07.jpg)
International Student Christmas Tournament 2023 Dubrovnik, Croatia
În perioada 14-17 decembrie 2022, s-a desfășurat la Dubrovnik, Croatia, International Student Christmas Tournament 2022-2023, la care au participat universități din Bosnia Herțegovina, Slovenia, Croatia și Serbia.
Universitatea Politehnica din București a participat cu o echipa de baschet masculin care a obținut – locul II (coordonator conf. univ. dr. Nicoleta Leonte) și o echipă de volei feminine – locul III (coordinator conf. univ. dr. Iancu Răchită)
![](https://sport.upb.ro/wp-content/uploads/2023/07/Dubrovnik-1024x768.jpg)
![](https://sport.upb.ro/wp-content/uploads/2023/07/Joc-Bk.jpg)
![](https://sport.upb.ro/wp-content/uploads/2023/07/Imagine-WhatsApp-2023-07-03-la-11.00.05-1-1024x899.jpg)
![](https://sport.upb.ro/wp-content/uploads/2023/07/Imagine-WhatsApp-2023-07-03-la-11.02.13-1-1024x768.jpg)
![](https://sport.upb.ro/wp-content/uploads/2023/07/Imagine-WhatsApp-2023-07-03-la-11.05.07-1024x768.jpg)