REZULTATE CAMPIONATUL NAȚIONAL DE ÎNOT BACĂU 2024
În perioada 26-27.04.2024 s-a desfășurat la Bazinul Olimpic din Bacău Campionatul Național Universitar de Înot.
Universitatea noastra a obținut titllu de vicecampion național în proba de 100 m. bras femin prin Andrei Alina de la Fac. Ing. Medicală și un loc 8 în proba de 100 m. liber prin Marcu Sebastian de la Fac. de Automatica si Calculatoare.
Felicitări studenților sportivi și coordonatorului lotul de natație a Universității Naționale de Știință și Tehnologie Politehnica București Conf. Dr. Narcis Neagu.
![](https://sport.upb.ro/wp-content/uploads/2024/05/Imagine-WhatsApp-2024-04-26-la-18.25.20_8137c765-1024x768.jpg)
![](https://sport.upb.ro/wp-content/uploads/2024/05/Imagine-WhatsApp-2024-04-27-la-10.17.04_541fe2ff-1024x768.jpg)
![](https://sport.upb.ro/wp-content/uploads/2024/05/Imagine-WhatsApp-2024-04-27-la-10.53.48_26d1ad40-1024x768.jpg)
![](https://sport.upb.ro/wp-content/uploads/2024/05/Imagine-WhatsApp-2024-04-27-la-11.49.25_ce58afb4-1024x768.jpg)
![](https://sport.upb.ro/wp-content/uploads/2024/05/Imagine-WhatsApp-2024-04-27-la-11.50.14_9aeba96b-1024x768.jpg)