REZULTATE CAMPIONATUL NAȚIONAL DE ȘAH TIMIȘOARA 10-12 MAI 2024

La Timișoara în perioada 10-12  mai 2024  au avut loc  Campionatele Naționale de Șah , unde au participat 11 universități din Romania. Studenții care au reprezentat Universitatea Națională de Știință și Tehnologie POLITEHNICA București, au fost coordonați de către lect. univ. dr. Ofelia Popescu de la Departamentul de Educație Fizică și Sport- Kinetoterapie (Centrul Universitar București)  și de lect. univ. dr. Enache Sebastian (Centrul Universitar Pitești)

POLITEHNICA BUCUREȘTI a obținut următoarele locuri:

UNIVERSITĂȚI:

LOCUL II  – UNIVERSITATEA NAȚIONALA DE ȘTIINȚĂ ȘI TEHNOLOGIE POLITEHNICA BUCUREȘTI

INDIVIDUAL:

Categoria NELEGITIMAȚI:

LOCUL I – GHERGHE DAVID – Facultatea de Automatică și Calculatoare  –  șah rapid- Centrul  Universitar București

LOCUL I – GHERGHE DAVID – Facultatea de Automatică și Calculatoare  – șah blitz- Centrul Universitar București

Locul III – UȚA ANGELO DARIUS- Facultatea de Drept – șah blitz- Centrul Universitar Pitești

Echipa a fost reprezentată și de următorii studenți de la Centrul Universitar București cu ajutorul cărora am obținut  LOCUL II  pe Universități:

NĂSTASE ANDREEA- FIRR

ȘERBĂNOIU ANA MARIA- ACS

BULĂU ANDREI CRISTIAN- ETTI

IGNAT MATEI- ACS

BARBU SIMION- ENERGETICĂ

VENEȚEANU MIHAI- MECANICĂ ȘI MECATRONICA

VASILESCU RAREȘ- FSA

Felicitări studenților noștri și mult succes în competițiile viitoare!